Kuchnia –magiczne miejsce. data utworzenia: 04-02-2015

W ramach realizacji tematu "Kuchnia magiczne miejsce" dnia 15 stycznia dzieci z Punktu Przedszkolnego w Skorzeszycach odwiedziły szkolną kuchnię.

Pani kucharka opowiedziała im i o swojej pracy oraz pokazała różne akcesoria niezbędne do jej wykonania. Maluchy mogły też zobaczyć jak przygotowuje się naleśniki. W tym dniu przeprowadzono  z dziećmi rozmowę na temat zdrowego odżywiania.

Zajęcia praktyczne to niezbędny aspekt w procesie wychowawczo-dydaktycznym dziecka przedszkolnego. W związku z tym podjęliśmy wielkie wyzwanie, postanowiliśmy przygotować smaczne, zdrowe, kolorowe kanapki. Dzieci przyniosły do przedszkola potrzebne produkty. Po starannym umyciu rąk, wszyscy zabraliśmy się do pracy. Można śmiało powiedzieć, że zadanie dzieci wykonały doskonale. Kanapki były smaczne, zdrowe, kolorowe. Pamiętać należy, że najlepiej smakują kanapki wykonane własnoręcznie. I ta maksyma sprawdziła się tu doskonale, gdyż wszystkie przygotowane przez dzieci kanapki zostały zjedzone z wielkim apetytem.

Prawie wszystkie:)

Kosmiczna podróż. data utworzenia: 04-02-2015

Pierwszy  tydzień stycznia  2015 roku, związany był w naszym przedszkolu z kosmosem. Przedszkolaki realizowały w tym czasie  temat "W drodze do gwiazd". Poznały nazwy planet i samodzielnie pomalowały charakterystycznymi kolorami szablony planet przygotowane z kartonu. Przy muzyce wykonały tzw. „ Taniec Planet” wokół Słońca. Maluszki nie mogły się jednak doczekać przygotowywania rakiet kosmicznych z rolek po papierze, użyły do tego kolorowych kartek i bibuły. Tymi rakietami mogły się udać w „podróż” na inną planetę.

Jasełka w Punkcie Przedszkolnym w Skorzeszycach. data utworzenia: 01-01-2015

"Jasełka, jasełka zielona jodełka,

światełkami błyska, a przed nią kołyska.

W kołysce Pan Jezus, właśnie się narodził,

będzie kochał ludzi, wśród nich żył i chodził"

Mikołaj w Punkcie Przedszkolnym. data utworzenia: 07-12-2014

W czwartek ,4 grudnia 2014 roku, przedszkolaki już od rana czekały na tajemniczy sygnał, który zwiastował przybycie Św. Mikołaja.Wreszcie nadeszła długo wyczekiwana chwila.Trzy dzwonki...... Maluszki szybko przygotowały się do wyjścia na spotkanie z zapowiedzianym gościem. Wszystko rozpoczęło się na sali gimnastycznej, gdzie Św. Mikołaj oczekiwał na uczniów całej szkoły. Każdego obdarował słodkim upominkiem. Przedszkolaki zaprosiły Go do swojej sali, gdzie mogły z Nim porozmawiać, a odważniejsi zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Zaśpiewały także Mikołajowi piosenkę i zaprosiły Go za rok obiecując, że będą grzeczne.

Nie był to koniec mikołajkowych prezentów. Następnego dnia dzieci wyjechały do kina na film pt.”Uwolnić Mikołaja”. Po powrocie były bardzo zadowolone zwłaszcza, że dla niektórych była to pierwsza wizyta w kinie.